Wyszukaj w serwisie
Regionalne Centrum Obsługi Inwestora

 

Fundusz Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach

ul. Powstańców 17

40-039 Katowice

 

telefon:

+48 (32) 728 58 00, wew. 203, 128

fax: +48 (32) 728 58 03

 

e-mail:

 

www.rcoi.pl

www.oddzial.fgsa.pl

 

 

         
15 Luty 2019
Granty Norweskie - giełda kooperacyjna dla firm zainteresowanych „zielonymi” technologiami w przemyśle

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej i konferencji dla firm zainteresowanych wykorzystaniem „zielonych” technologii w przemyśle, w tym informatyzacją, automatyzacją oraz zwiększeniem efektywności procesów i technologii przemysłowych.


W drugiej połowie 2019 r., PARP planuje ogłoszenie konkursów, w których czynnikiem zwiększającym szanse otrzymania grantu będzie realizacja projektu w partnerstwie z podmiotem norweskim. Giełda kooperacyjna jest najlepszą okazją do poznania firm z Norwegii. To efektywny, tani i wygodny sposób na spotkanie wielu potencjalnych partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie.


W ramach realizacji programu Grantów Norweskich w sekcji „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” na lata 2014-2021 planowane jest m.in. wsparcie dla wprowadzania w firmie innowacji produktowych lub procesowych które zmniejszają negatywny wpływ prowadzonej działalności na środowisko. Rozwiązania te powinny być nowe przynajmniej w wymiarze firmy, choć zachęcamy do tworzenia (B+R) i komercjalizacji rozwiązań innowacyjnych w skali rynku. Dotacje będą mogły pokryć do 70% kosztów kwalifikowanych i wynosić nawet 8 mln złotych.


DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ SPOTKANIA?


Uczestniczące firmy powinny być zainteresowane ubieganiem się o grant w ramach prowadzonego przez PARP programu Grantów Norweskich, w tym  stworzeniem partnerstwa projektowego z firmą norweską. Podmioty norweskie biorące udział w giełdzie kooperacyjnej będą nastawione na szukanie partnerów z Europy środkowo-wschodniej. Wnioskodawcami mogą być mikro, małe i średnie firmy prowadzące działalność na terenie Polski od co najmniej roku (zamknięty przynajmniej jeden rok obrotowy), które w ciągu ostatnich trzech lat osiągnęły przychody ze sprzedaży w wysokości 600 tys. złotych.


JAK TO DZIAŁA?

  • Uczestnicy określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać w formularzu rejestracyjnym dostępnym on-line;
  • Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu on-line na stronie internetowej giełdy kooperacyjnej;
  • Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
  • 19 marca 2019 r. przy ponumerowanych stolikach odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych indywidualnych spotkań po 20 minut każde.

KOSZTY

Udział w giełdzie kooperacyjnej i towarzyszącej jej konferencji jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

 

Uczestnikom  przysługuje:

  • Wpis do internetowego katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
  • Indywidualny harmonogram spotkań,
  • Wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji oraz podczas trwania giełdy,
  • Poczęstunek (lunch) w dniu organizacji giełdy kooperacyjnej.

 

Oficjalnym językiem spotkań będzie jęz. angielski.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie https://green-industry-innovation.b2match.io, na której znajduje się także szczegółowy program imprezy. Prosimy o przesyłanie informacji o dokonanym zgłoszeniu również do nas, na adres email podany poniżej.


Uwaga! W przypadku dużej liczby chętnych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru firm uczestniczących w wydarzeniu.


Dodatkowych informacji udziela p. Sylwia Banaszkiewicz, e-mail: .


Więcej informacji o giełdzie na stronie Innovation Norway


Źródło: https://www.parp.gov.pl/component/parpevents/?view=details&id=49
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!

Zespół Enterprise Europe Network Katowice
Fundusz Górnośląski S.A. – Oddział w Katowicach

Kontakt:
Email: enterprise@oddzial.fgsa.pl  
tel.: +48 32 72 85 829, -265, - 903, - 907

 
 
realizacja: ideo
wstecz | do góry